Vonkajšie rolety

Hliníkové a plastové vonkajšie rolety a ich výhody, rozdiely a taktiež sa môžete dozvedieť, aký je rozdiel medzi zabudovanými nadokennými a predokennými roletami. Prečítajte si pozorne nás článok, dúfame, že Vám pomôže k správnemu výberu.

 

Nadokenná plastová roleta

Nadokenna platová roleta

Predstavuje najjednoduchší a veľmi pohodlný systém zabudovania – montuje sa súčasne s oknom. Vodiace lišty a kastlík sú plastové, lamely môžu byť plastové alebo hliníkové. Používa sa hlavne pri výmene starých okien – z vnútornej strany je kastlík viditeľný a z vonkajšej strany je možné čiastočne prekryť kastlík vonkajšou omietkou. 

Predokenná roleta 

Predokenna roleta

Predokenná roleta sa používa menej, môže sa namontovať aj po osadení okna. Roletový kastlík je zvonku viditeľný. Vodiace lišty, kastlík a lamely rolety sú hliníkové.

Predokenná zaomietacia roleta

Predokenná zaomietacia roleta

Predokenná zaomietacia roleta je najčastejšie používaná. Roleta sa zabuduje pred okno, tak nevznikajú tepelné mosty a po omietnutí kastlík rolety nie je viditeľný ani z vonkajšej, ani z vnútornej strany. Pri použití tejto rolety sa musí preklad nad oknom urobiť s odstupom z vonkajšej strany.

Vonkajšie plastové rolety 

Plastové rolety sú prednostne využívané v náročných exteriérových podmienkach.  Predstavujú dokonalé zatemnenie priestoru. Perforácia jednotlivých lamiel rolety ponúka možnosť odvetrania interiérových priestorov s pocitom bezpečnosti.  Celkový vzhľad rolety je doplnený širokou škálou farieb, ktorá sa prispôsobí vzhľadu Vašej fasády.
Vonkajšie plastové rolety  predstavujú tepelnú a zvukovú izoláciu okna, taktiež aj bezpečnú ochranu interiérových priestorov. Svoje uplatnenie nájdu aj ako praktický prostriedok na zakrývanie a zateplenie lódžií a balkónov, čím sa vytvorí nový priestor, chránený pred poveternostnými vplyvmi. Sú ovládané pomocou šnúry z interiéru. Lamely sa pohybujú vo vodiacich plastových nohách a v hornej časti sa rolujú do hliníkového predokenného boxu.

Vonkajšie hliníkové rolety 

Hliníkové rolety sú určené pre náročné exteriérové podmienky. Tieto rolety ponúkajú okrem dokonalého zatemnenia aj širokú škálu farieb k Vašej fasáde. Rolety môžu byť ovládané rôznymi spôsobmi - šnúrové rolety, kľukové rolety a motorické rolety. Vďaka pevným hliníkovým lamelám predstavujú hliníkové rolety pocit bezpečnosti. Lamely rolety sú vyplnené izolačným materiálom, ktorý sa vyznačuje vhodnými izolačnými vlastnosťami, či už v zime alebo v lete.
 
Vonkajšie hliníkové rolety sa svojim nevtieravým vzhľadom začlenia tak do moderných budov, obytných domov, ako aj do historických objektov. Okrem tienenia vytvárajú aj tepelno izolačnú ochranu a hlukovú bariéru. Inštalujú sa hlavne do prekladov okien v novostavbách, ale aj v okenných otvoroch existujúcich stavieb. Rolety sa ovládajú popruhom, šnúrou, pružinou, kľukovým mechanizmom a elektromotorom.